این روزها یه چند تا سوال ذهنم رو مشغول کرده !

یکیش :

تو حکومت صدام که سالیان سال به مردم عراق ظلم روا میداشت ! و هیچکی هیچکی نمیتونست بگه بالای چشمش ابرو است

اونموقع ها مردم زیر سلطه صدام جنایتکار هیچکی صداش نمیتونست در بیاد یا در نیومد و قیامی مردمی صورت نگرفت

اما الان حکومت اسلامی _ شیعه ای است ! 

مردم عراق بعد از سالیان سال قیامی مردمی شروع کردند ! 

با عقل واقعا جور درنمیاد مگه اینکه بسیاری از این مردم خودشون رو و کشورشون به کشورهای بیگانه به بهایی اندک فروخته باشند!

از نظر خودم این اعتراضات یه سرش به اسرائیل میخوره یه سرش به عربستان‌. 

اما سوال دوم 

با وجودی که در بعضی از شهرهای عراق تظاهراته چرا ایران یک تو حل کردن این داستان دخالت مستقیم میکنه ؟! 

میکنه ! خودمون رو گول نزنیم دخالت نمیکنه ! بلکه دخالت مستقیم داره!!

دو که از هم مهمتره تویی ایران میدونی بعضی از شهرها عراق وضعیت خوبی نداره و ناآرامه و

بسیاری از عراقی ها چشم دیدن ما ایرانی ها رو ندارند چرا باید خداوکیلی مرز رو همچنان باز بزارین و اجازه بدین  به زوار که  برن عتبات عالیات !؟

اگر احیانا خدای ناکرده زبونم لال اتفاقی هر چند کوچک برای این زوار بیافته و یا روز اربعین انفجاری صورت بگیره 

و زائرین عزیز کربلا بخاطر سهل انگاری حکومت ایران و عراق بلای سرشون بیاد آیا دو دولت جوابگوی این داستان خواهند بود؟!

++  

الان من ناراحتم به یکی از دوستان گفتم برین کربلا و نجف امنه درصورتی که نجف هم گویا ناامنه !!

الان دلم آشوبه برای این دوستان و از یه طرفم نمیتونم کاری کنم و نگران همه زوار بخصوص دوستانم هستم

++  

بخدا نگرانی این روزهای من کمتر از پدر و مادری نیست که چشم انتظار مسافرشون هستند که به

سلامت به وطن برگردن خدا میدونه برای تک تک زائرین کربلا نگرانم و دلم آشوبه !

کاش مسئولین دو مملکت جان مردم براشون تو اولویت بود تا نشان دادن اجتماع میلیونی اربعین.

کاش ظاهر داستان رو ول میکردند و دو دستی به باطن قضیه اساسا فکر میکردند !!

+++

ایشالا همه زائرین به سلامت  به آغوش وطن برگردند من جمله مسافرین ما هم.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سيماي اسلام مرکز تخصصی چاپ متین گالری نگار دل شکسته مرکز تخصصی تعمیرات a coward pussy خلوت گاه همگام هنر