مریم خداپرست :

اسفند را اینگونه دوست ندارم !

اسفند برای من شور و‌ هیجان و قیل وقال دستفروشان، 

سرو صدای سه شنبه بازار و شنبه بازار است؛

با رنگهای چشم نوازِ بساطِ نِ سبزی فروش و هارمونی رنگ سبزی هایِ تازه با تربچه

های سرخ نقلی ترکیبِ بویِ ماهیِ تازه و بوی سنبل 

با جَرو بحثِ زوج ها بر سر خریدن و‌ نخریدن !

اسفند برای من یعنی قدم زدنِ بدون واهمه در بلوار منتهی به دریا؛ برای دیدن میموزاهای پیام آور سال نو !

اسفند، یعنی قرار با دوستان برای دورهمیِ شامِ شبِ چهارشنبه سوری با دغدغه ی "چی بپوشم؟"

و دلمشغولیِ بزرگتر: سفره ی هفت سین و رنگ و ظروفش و.

یادم باشد اسفند دیگری که بیاید و‌من باشم؛ 

فقط به تماشا بنشینم، بدون نق زدن و غرولند،  

برای خرید هل و گلاب ساعتها در عطاری شلوغ شهر تماشا کنم سفارش های جورواجور ن و دختران را، چشم هایم را ببندم و بِچِشم عطر و‌طعم شیرینی های را که خواهند پخت ، لبخند برلب، بی هیچ شتابی!

یادم باشد اسفند بعد، از گرانیها شکوه نکنم، برای رنگ و‌مش موهایم به در و دیوار نکوبم !  

پرده های تور قدیمی را با عشق بشویم و بیاویزم به پنجر ه هایی که برقشان انداختم. 

هفت سین را با کاسه های گلسرخی جهیزیه ام که دوستشان ندارم بیارایم و در مسابقه عکس هفت سین شرکت کنم، چه اهمیتی دارد اگر مرا اُمُل بخوانند؛ 

حتی اگر ماهی شب هم بر سفره نباشد ، با  شادی از ته دل سبزی پلو بدون ماهی را در بهترین ظرفی که دارم به زیباترین شکل تزیین کنم و با تحویل سال، همه ی آنانی را که دوستشان دارم در آغوش بگیرم و به تلافی امسال سخت به سینه بفشارمشان ! 

این اسفند یادم باشد و قدر بدانم همه ی انچه را که فکر میکردم ساده و پیش پا افتاده است، اما نبود !

#اسفند_۹۸ 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Sarah افسوس William خردخواهی و خودخوانی طراحی وب- برنامه نویسی دانلود ترانه های روز Katie musicemrooz 111.parsablog.com روزنگار تیردُخت